Meie

Fredy-Edwin

fee

Olen vormel 1 jälginud nüüdseks üle 20 aasta ning pidevalt otsinud väljundit enda F1-alaste mõtete jagamiseks. Kui alguses pakkus enim huvi sõit ise, siis aastatega olen üha rohkem sukeldunud ka F1 tehnilisse poolde. Kõige enam tõmbab mind just F1 autode aerodünaamika, kuidas õhu jõul suudetakse autosid panna kurve läbima veel mõned aastakümned tagasi ettekujuteldamatutel kiirustel. Vormeliajalugu pakub mulle samuti huvi, kuid n-ö puristiks ma end ei pea. Tuleb osata hinnata olevikku ning minu hinnangul on F1 olnud pärast 2009. aasta tehnilisi muudatusi meeletult põnev spordiala. Mu läbi aegade lemmiksõitjate hulka kuuluvad Ayrton Senna, Damon Hill ja Jarno Trulli ning tehnilise poole pealt hindan väga kõrgelt Adrian Neweyt ja Rory Byrne’i.

Tarmo 

tarmo

Mootorispordiga puutusin kokku varases lapsepõlves, kui Tallinna poisina Pirita-Kose Kloostrimetsa ringrajal vanematega koos rahvusvahelisi Kalevi Suursõite vaatamas käisin. Mällu on sööbinud muuhulgas 1960ndate lõpus Rummu kurvi suitsevate rehvidega pidurdavad vanad “Volgad” GAZ-21. Ja loomulikult “kastorka” lõhn. Kooli ajal 1970ndatel olid mul koju tellitud tollase Tšehhoslovakkia ajakirjad Štart ja Svet Motoru. Sealt püüdsin vormel 1 kohta infot ammutada. Ise olen põgusalt mootorrataste ringrajasõiduga tegelenud. Olles Eesti Kardispordi Liidu president ja oma poegadele kartide mehaanikuks ning poiste manageriks, kutsus Are Eller mind 1997. aastal TV3 vormel 1 Ungari GP abikommentaatoriks. Tulemuseks oli 10 täishooaega teles vormel 1 kommentaatori tööd ning millele lisandus Kevin Korjuse Renault Maailmasarjas võistluste kommenteerimine. Lisaks sellele olen viimastel aastatel Eestis nii kardi kui ka auto-moto ringrajavõistlusi raja ääres kommenteerinud.

 

Toomas

toomas

Autod on mind huvitanud nii kaua, kui end üldse mäletan. Teadmine vormel 1 olemasolust jõudis minuni ajakirja Kehakultuur kaudu, kui lugesin sealt 1973. aasta hooaja kokkuvõtet. 1977. aastast olen F1 teadlikult jälginud. Esialgu oli põhiliseks allikaks ajakiri Svět motorů, kust õppisin ära ka tšehhi keele.
1991. aastast hakkasin kaastööd tegema kirjutavale ja elektroonilisele meediale ning 1999 sai sellest minu põhitöö. Et asjaga paremini kursis olla, proovisin 1996. aastal ise kätt kardisõidus. Võidusõit osutus aga nii meeliköitvaks, et vaatmata olematule eelarvele sõitsin kardiga kaks aastat ja seejärel veel neli ringrajal VW Golfi roolis. Üksikutel võistlustel olen hiljemgi osalenud, parimaks saavutuseks võib lugeda klassivõitu historic-ralli EM-etapil Alar Hermansoni kaardilugejana. Ka vormel 1-autot olen ise juhtinud – Renault’ masinat 2007. aastal Paul Ricardis.
Just kardi kaudu sain tuttavaks Tarmoga ja tänu talle sattusin ka TV3 vormel 1 kommenteerima. Viimastel hooaegadel olen raja ääres kommenteerinud Eestis toimunud kardi-, auto- ja motovõistlusi. Samuti olen fotograafina pildistanud kõikvõimalikke võidusõite alates hobikardist ja lõpetades Le Mansi 24 tunni sõiduga. Vormel 1-s pole mul ammu ühtegi kindlat lemmikut olnud, ent tänavu pean pöialt Daniil Kvjatile.

Feb 16, 2014 | Postitas | 0 kommentaari
Premium Wordpress Themes by UFO Themes