Kurb uudis: F1 pole enam eesti keeles vaadatav

Suurbritannia GP start

Ütleme ausalt välja, et olukord on s***. Esimest korda viimase umbes 25 aasta jooksul ei näe me enam vormel 1 kommenteerituna meie emakeeles. Sellest hooajast lõpetasid Viasat Sport Baltic, Viaplay ja TV6 maailma mootorispordi kuningliku sarja näitamise.

Kalev Kruus ütles intervjuus Õhtulehele, et põhjus on väga lihtne: F1 uued omanikud ajasid ülekandehinnad sedavõrd kõrgeks, et Eestis, Lätis ja Leedus enam vormel 1 ei näe.

Kõik pole veel kadunud, sest kuigi emakeeles me enam F1 ülekandeid jälgida ei saa, siis võõrkeele rääkijatele on alternatiive. Võtame kõik teada olevad alternatiivid kokku:

 • Viasat Motor kannab üle rootsi keeles, saadaval teleteenuse pakkujalt;
 • RTL kannab üle saksa keeles, saadaval teleteenuse pakkujalt;
 • Briti Sky Sports kannab üle inglise keeles, kuid selle vaatamine nõuab kas internetistriimi või VPNi ja Sky Sportsi päevapassi ostmist;
 • Ace Stream, netist ülekannete vaatamine. Juhend Ace Streami kasutamiseks
 • F1 TV Pro. F1 uus voogedastusteenus, mis on saadaval neljas keeles, kuid pole teada, kas see aasta Eestisse jõuab ega kas VPNiga töötab.

Kõigile tekkida võivatele küsimustele saate kindlasti vastuse, kui liitute meie Eesti vormel 1 fännide grupiga Facebookis (NB! ei ole sama, mis Motoorse Rahutuse FB konto).

Kõige kiuste soovime head algavat F1 hooaega!

Mar 19, 2018 | Postitas in Blogi, Saade | 5 kommentaarid

Kommentaarid (5 vastust)

 1. Selmo says:

  statistic: oleneb, mis aadressilt vaadata, ametlik lehekülg blokeerib, mõned nurgatagusemad mitte, vähemalt eelmisel aastal. Aga kommentaatorid on head! :)

 2. statistik says:

  Siin on märkimata jäänud võimalus vaadata antenniga üle piiri Venemaalt. Erinevalt meie valitsusest on venelaste regionaalpoliitika parem ja neil on tasuta maapealses vabalevis 20 telekanalit, neist üks on spordikanal Match TV, mis näitab F1 otseülekandes. Match TV on nähtav tasuta ka netis, aga kas F1 ülekande ajal tekivad sinna geolokatsiooni piirangud, seda ei tea. Hetkel pole piirangut.
  Satelliidilt on tasuta nähtav ka siin mainitud RTL.

 3. Silver says:

  Tegelikult juhtus 1996. hooaja alguses sarnane teema, esimesed etapid polnud otseülekandena eesti keeles vaadatavad … kuigi õnneks seis muutus peale seda ja oli võimalik vaadata otse eesti keeles jälle (nii, et see 25 aasta fakt päris 100% õige pole :))

 4. harles says:

  ma tahaks väga eesti keelt kuulda ja neid samu mehi,kes siiani neid ylekandeid teinud on.
  Kas poleks võimalik kuidagi heli ylekannet teha live aeg mingi tasu eest muidugi?

 5. Ari says:

  Ega siin midagi suurt kaduma lähe. Eestikeeles oli aint üks punase pehme ja kollase kõva jutt, et oli vahest tõesti tüütav.

Mida Sina arvad?

Premium Wordpress Themes by UFO Themes
%d bloggers like this: